Чому калорійність пива світлих і темних сортів різниться? Чи є калорії в безалкогольному пиві, і яку кількість пінного напою можна випивати, щоб не спровокувати накопичення зайвої ваги? Поговоримо про особливості популярних сортів пива і позначимо вміст калорій для кожного з них.
Чи справді калорійність пива така велика?
Чи таке шкідливе пиво для фігури, як прийнято вважати? Щоб дати відповідь на це запитання, потрібно уважно вивчити склад напою і зрозуміти, який з його компонентів може бути джерелом зайвих калорій. Оскільки білків і жирів у напої не міститься, єдиним компонентом, що несе “енергетичне навантаження”, є вуглеводи.
Перевіряючи рівень калорій певного сорту, можна помітити, що енергетична цінність пропорційна кількості вуглеводів. Чим більше їхнє значення, тим більш калорійним є напій. Проте, порівняно з багатьма іншими видами алкоголю, а також багатьма продуктами, пиво складно назвати калорійним. Фахівці сходяться на думці, що набагато більше вуглеводів міститься в популярних закусках до пива, ніж у самому пінному напої.
Як порахувати, скільки калорій у пиві?
Спробуємо на наочному прикладі розібратися, чи здатне пиво нашкодити фігурі, і яка його кількість може призвести до появи горезвісного “пивного живота”. Показник калорійності пива становить від 28 до 55 ккал на 100 г напою. Таким чином, у пляшці пива об’ємом 0,5 л міститься в середньому від 140 до 275 ккал – показник не критичний, але вельми відчутний для всіх, хто стежить за харчуванням.
Важливий нюанс полягає в тому, що вуглеводи, які містяться в пиві, належать до категорії “швидких”. Вони переробляються організмом за лічені хвилини, не даючи жодної значущої енергії та сприяючи різкому підвищенню цукру в крові. Швидкі вуглеводи легше перетворюються на жири, тому надмірна кількість випитого пива в поєднанні з калорійними закусками дійсно може сприяти появі надмірної ваги. Яку кількість напою можна вважати безпечною для фігури, залежить від таких чинників:
- сорт пива;
- вага та особливості здоров’я;
- рівень регулярних фізичних навантажень;
- пристрасті в харчуванні.
Крім конкретних показників калорійності важливе значення має вага, здоров’я і спосіб життя людини. У людей, які не страждають на порушення обміну речовин і не відчувають проблем із зайвою вагою, надлишкові калорії “згорають” повністю. Діабетикам і людям з іншими розладами метаболізму боротися із зайвими вуглеводами складніше.
Доповнюючи келих улюбленого пива ситними закусками (наприклад, порцією смаженого м’яса, чіпсів чи риби у фритюрі), можна підвищити калорійність трапези вдвічі-втричі. Характерний для людини рівень щоденного фізичного навантаження теж важливий, що вищі навантаження, то простіше боротися з надмірною вагою.
Показники калорійності пива різних сортів
Головним чинником, що впливає на рівень калорій, є міцність пива. Що більше алкоголю міститься в конкретному сорті, то вищою буде енергетична цінність. Темні сорти є більш калорійними, ніж світлі, відмінності за кількістю вуглеводів мають місце для нефільтрованого та безалкогольного пива.
Кількість калорій для конкретного сорту завжди можна уточнити, прочитавши інформацію на етикетці. Одним з найбільш калорійних видів напою є непастеризоване, в крафтовому пиві близько 50 ккал з розрахунку на 100 г напою. У пляшці 0,5 л крафтового пива міститься близько 500 ккал – третина денної норми споживаних калорій. Щоб оцінити різницю між популярними сортами, варто розглянути кожен із них окремо.
Калорійність темного пива
Темні сорти вирізняються високим вмістом солоду, тому й кількість вуглеводів у таких напоях значно вища. У середньому на 100 г пінного напою припадає від 43 до 50 ккал, а для міцних сортів показник може досягати 55 ккал.
Оцінюючи, скільки калорій у темному пиві, варто орієнтуватися на об’єм порції. У стандартній пляшці 0,5 л буде не менше 215 ккал, а ось у літрі пива міститься від 430 до 550 ккал. Зловживати міцними темними сортами не варто, разом з улюбленими закусками порція темного пива може містити понад 1000 ккал, що становить понад половину денної норми для дорослого чоловіка.
Калорійність світлого пива
Для світлих сортів характерний нижчий вміст алкоголю, міцність деяких сортів становить лише 2% об. У таких сортах енергетична цінність близько 30 – 35 ккал на 100 г, а якщо міцність становить від 4 до 6% об, то калорійність зростає до 40 – 45 ккал відповідно.
Нефільтроване пиво
У нефільтрованих сортів особлива методика виробництва, вони не проходять пастеризацію. Дріжджів і солоду в таких напоях залишається більше, саме вони і є головними джерелами вуглеводів. Таким чином, калорій у нефільтрованому пиві більше, ніж у сортах, які проходять пастеризацію, середній показник становить 45 – 55 ккал на 100 г напою.
Калорійність безалкогольного пива
Здавалося б, що якщо в безалкогольних сортах немає етанолу, то і калорій у них бути не повинно. Ключові компоненти для виробництва безалкогольних сортів такі самі, як і для всіх інших:
- солод;
- зерно;
- дріжджі.
Вуглеводи, що містяться в них, і зумовлюють калорійність напою, середній показник становить 30 – 35 ккал на 100 г. Значно нижчий, ніж у інших сортів, але й повною відсутністю калорій безалкогольне пиво похвалитися не може.
Якщо хочеться уникнути негативного впливу зайвих калорій і появи надмірної ваги, варто уважно читати інформацію, представлену на етикетці пива. Для кожного сорту вказують і відсотковий вміст етанолу, і показник вуглеводів – два основні чинники, що впливають на рівень калорій. Пам’ятайте, що калорійність пива вказується з розрахунку на 100 г напою, а не на порцію конкретного об’єму.